Nenecháme sa (znova) zastrašiť!

Autor: Miroslav Tokarčík | 4.9.2018 o 16:15 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  2813x

18. júna 2018 sa prostredníctvom anonymného e-mailu z adresy sprava@dolezita.com spustila proti TAKTIKU diskreditačná kampaň. Koncom leta, žiaľ, prišlo jej pokračovanie.

31. augusta 2018 bol základným školám na Slovensku doručený nepodpísaný list. Odosielateľ vystríha školy a rodičov pred spoluprácou s TAKTIK vydavateľstvom, varuje pred sťahovaním našich publikácií z trhu a nazýva nás “organizovaným zločinom” či “kriminálnou skupinou” s mafiánskymi praktikami. Túto diskreditačnú kampaň vnímame ako jednoznačnú reakciu na naše aktivity v rámci snahy o otvorenie učebnicového trhu.

TAKTIK vydavateľstvo sa otvorene hlási k myšlienkam za zmenu učebnicovej politiky. Tento rok sme spustili oficiálnu kampaň za otvorenie trhu počnúc medializáciou tejto problematiky, poukazovaním na neefektivitu a nehospodárnosť verejných obstarávaní a končiac verejným vyhlásením s podporou akademickej, odbornej obce a poslancov NR SR. Pozitívna odozva verejnosti nás utvrdzuje v tom, že v tomto nerovnom boji nie sme sami.

Samozrejme, naša činnosť nie je po vôli tým, ktorým tento systém vyhovuje a snažia sa nás všemožne zastaviť. Keď chýbajú objektívne protiargumenty, bojuje sa, žiaľ, prostredníctvom osobných útokov a klamstiev.

Okrem urážok a osočovania figurovali v spomínanom liste dezinformácie o súdnom spore s českým nakladateľstvom Fraus, o obrovskej pokute, ktorá nám bola vyrubená a o sťahovaní našich publikácií z českého i slovenského trhu.

Dôrazne sa voči týmto poplašným správam ohradzujeme. TAKTIK vydavateľstvo prosperuje, nemá na konte žiadnu likvidačnú pokutu a nebude sťahovať z trhu žiadne publikácie.

Nespochybňujeme existenciu súdneho sporu s Frausom o oprávnení použitia ochrannej známky na informačné účely, ale tento spor stále nie je ukončený a je v rukách odvolacieho súdu v Prahe. Na tomto linku nájdete naše podrobné stanovisko k danému súdnemu sporu - v podobe aktuálnych rozsudkov s riadnym číselným označením, ktoré v očierňujúcom liste, samozrejme, chýbali.

Okrem širokej verejnosti, ktorá si zaslúži vedieť, že bezočivosť konkurenčného boja nemá hraníc, by sme sa chceli opätovne prihovoriť aj pedagogickej obci.

Vážení učitelia, prijmite naše úprimné ospravedlnenie za to, že Vás naša konkurencia zaťahuje do svojej snahy o našu verejnú popravu. Desaťročná história TAKTIK vydavateľstva, viac než milión predaných publikácií a vyše 1700 spolupracujúcich základných škôl na Slovensku im určite ležia v žalúdku. Na druhej strane sú dôkazom, že sme pre Vás dôveryhodným partnerom a tvorcom kvalitných učebných pomôcok. Opätovne ďakujeme za priazeň!

Našou odpoveďou na antikampaň je online petícia za otvorenie učebnicového trhu - projekt SLOBODNÉ UČEBNICE.

Slobodné učebnice bojujú za decentralizáciu učebnicového trhu a zrušenie verejných obstarávaní na tvorbu učebníc. Žiadame, aby sa rozhodovanie o nákupe učebníc presunulo priamo na školy a aby sa tak každoročné problémy s nedostatkom a meškaním učebníc stali minulosťou.

Svoju podporu nám už prejavili mnohí z Vás a naše Verejné vyhlásenie za otvorenie učebnicového trhu, ktoré petíciu sprevádza, podporilo aj množstvo odborníkov, stavovských organizácií a poslancov NR SR.

Ak sa chcete pridať k nášmu boju za Slobodné učebnice, podporte petíciu svojím podpisom a šírením medzi svojimi známymi. Zmenu môžeme dosiahnuť len spoločnými silami.

Ďakujeme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Česko zakázalo pohyb medzi okresmi

Rok od prvého prípadu zaznamenali takmer dvadsaťtisíc mŕtvych.


Už ste čítali?